Menu

O škole

Jsme málotřídní škola, kterou najdete asi  8 km jihozápadně od Vyškova. logo

Kvůli velmi malému počtu žáků můžeme  říct, že jsme škola téměř rodinná. Díky tomu máme větší možnost více poznat žáky i jejich rodiče a můžeme společně pracovat na přátelském a bezpečném prostředí školy.

Název ŠVP Jsme na jedné lodi se snažíme uplatňovat při spolupráci s dětmi, rodiči i zřizovatelem.

Naši školu mohou navštěvovat žáci od 1. do 5. ročníku.  Máme jedno oddělení školní družiny, kterou navštěvují téměř všechny děti. Obě třídy jsou vybaveny novým nábytkem, sedacími vaky pro odpočinek, počítači i interaktivními tabulemi.

Po ukončení vyučování mají  žáci možnost navštěvovat kroužky. Žákům nabízíme hru na flétnu, kytaru a ukulele, keramiku a  sportovní  kroužek v rámci družiny. 

Protože většina žáků přichází z MŠ v Lysovicích, některé akce navazují právě na činnost této školky. Společně jezdíme na lekce plavání, hrajeme pro děti divadlo, čteme před spaním.  Pro žáky organizujeme spoustu akcí- projektové dny se zaměřením na polytechniku a ekologii,  pravidelný cyklovýlet na Větrníky, naši žáci mohou prožít Kouzelnou noc pod vánočním stromkem, navštěvuje nás Mikuláš, někdy s čertem, někdy  s andělem, zveme do školy kouzelníky i herce s vtipnými divadly. Několikrát děti měly možnost vyzkoušet mobilní dopravní hřiště, nafukovací planetárium i velmi oblíbené Bubble activity. K těmto činnostem využíváme krásný sál Obecního domu v Rostěnicích, kam chodíme také na tělesnou výchovu, pokud nám počasí nedovolí vyběhnout na školní zahradu. Na zahradě jsou umístěny stoly a lavečky, u kterých mohou děti trávit čas  o velké přestávce nebo v družině a bývají využívány i jako zahradní učebna.

Ačkoliv jsme malá škola, nemusíme se v žádném případě stydět ani za naše studijní výsledky.  Každý rok dosahují žáci výborných výsledků  v   matematickém klokanovi, což je projekt zaměřený na logickou matematiku a zatím všichni žáci, kteří se hlásili do výběrových tříd (hudební, sportovní, matematická, nižší gymnázium) byli do těchto tříd také přijati a úspěšně je absolvovali. 

fotogalerie  fotogalerie

O škole

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Pranostiky

Pranostika na akt. měsíc

Co v červnu nedá do klasu, červenec nažene v času.

Pranostika na akt. den

Svatý Pavel z Noly zaplavuje štoly.

Svátek

Svátek má Pavla

Zítra má svátek Zdeňka

Státní svátky a významné dny na zítřek:

  • Světový den házené

Spolupracujeme